Меню
Особистий кабінет
Посміхнись
Закрити
Оновити
UA

Загальна формула будь-якого досягнення

Останнє оновлення: 26.11.2023 | Автор:

Для будь-якого досягнення необхідні три компоненти - воля, розум та ресурси.

Сила волі

Через наявність такого явища, як “помилка”, досягнення складної мети супроводжується великою кількістю невдач, тому для великих досягнень потрібна велика сила волі.

 

Сила волі залежить від сили мотивації та сили духу.

Мотивація

Мотивація буває умовною та безумовною.

 

Безумовна мотивація складається з потягу до насолоди та бажання уникати болю.

 

Умовна мотивація - це прагнення (до звичного), що формується шляхом багаторазового повторення певної поведінки.

 

Чим більше думати про щось бажане, тим більшою ставатиме степінь бажання. Дії кожної людини напряму залежать від того, яким думкам вона приділяє час. Думки створюють нашу особистість.

Сила духу

Сила духу визначається тим, який біль здатна витерпіти людина заради досягнення мети. Разом з тим, сила духу тренується випробуваннями. Чим більше випробувань проходить людина з дитинства, тим більше це загартовує характер.

 

У разі відсутності сили духу, вкачувати її необхідно за рахунок дуже бажаних та важких у досягненні результатів, коли під час невдач прагнення до мети переважатиме бажання залишити ціль через гіркоту поразки. Звичка терпіти біль та переживати невдачі, не покидаючи бажання досягти перемоги - це і є сила духу.

Розум

Розум складається з двох компонентів - інтелекту та знань.

 

Через залежність від знань, поняття розуму носить прикладний характер. Наприклад, можна добре розумітися на програмуванні та мало що тямити у куховарінні і навпаки.

 

Інтелект - це здатність мозку до пошуку аналогій, вміння, що надає можливість конструювати нові знання за рахунок висновків з отриманого досвіду.

 

Чим вищий в людини рівень інтелекту, тим швидше вона здатна сприймати інформацію та тим більш складні задачі здатна вирішувати.

 

Водночас, незважаючи на те, що в ситуації відсутності готового рішення, для великого досягнення обов’язкова наявність високого рівня інтелекту, пріоритетним поняттям у розв’язку складних задач є саме теоретична база.

 

Через наявність такого явища, як “помилка”, якою б інтелектуально обдарованою не була людина, пошук істинних знань завжди буде займати певний час, інколи досить багато часу. На здобуття деяких відповідей наша цивілізація витратила тисячоліття.

 

Таким чином, інтелект необхідний саме для побудови нових знань, у випадку, коли рішення відоме та немає потреби його вдосконалювати, люди з різними рівнями інтелекту будуть діяти однаково ефективно.