Меню
Особистий кабінет
Посміхнись
Закрити
Оновити
UA

Проект по розробці схеми лікування тромбоемболій легеневих артерій (ТЕЛА) при ураженнях вірусними інфекціями

Останнє оновлення: 21.12.2021
ВІДГУКИ

 

Для того, щоб позбавити людство від пандемії COVID-19, немає сенсу винаходити новий велосипед!

 

Видатними українськими вченими Медведцьким Євгенієм Болеславовичем та Пасічним Сергієм Віталійовичем на базі Національного інституту хірургії і трансплантології ім. О. О. Шалімова НАМН України використовувався спосіб лікування вірусного Гепатиту С (патент № 83468), який доцільно застосувати для лікування COVID-19, змінивши лише набір противірусних препаратів.

 

Вказаний спосіб складається з того, що у пацієнта відбирається кров, з якої за допомогою центрифуги виділяються еритроцити (червоні кров'яні тільця). Далі під дією електромагнітного поля у мембранах еритроцитів створюються мікропори (технологія електропорації), після чого додаєтся противірусний препарат, який починає проникати всередину клітин через мікропори.

 

На наступному кроці електромагнітне поле вимикається, що призводить до швидкого відновлення еритроцитарних мембран - таким чином противірусний препарат залишається замкненим усередині клітин.

 

Далі отримана суміш вводиться внутрішньовенно та, завдяки активній взаємодії печінки з кров'ю, відбувається насичення органу противірусним препаратом. В медицині даний вид корисної взаємодії прийнято називати спрямованим транспортом лікарського засобу до органу-мішені.

 

При цьому легені ще більш активно взаємодіють з кров'ю, ніж печінка, тому, при використанні електропорації еритроцитів, ефективність спрямованості транспорту противірусних препаратів тільки збільшиться.

 

Таким чином, для того, щоб отримати ефективний спосіб лікування COVID-19, необхідно лише підібрати набір препаратів, які краще підходять для лікування легень, аніж для лікування печінки.

 

В будь-якому випадку, які б препарати не було використано, схема електропорації еритроцитів з метою спрямованого транспорту лікарських засобів до легень, суттєво збільшить ефективність лікування COVID-19 будь-якими препаратами, що використовуються на сьогоднішній день та придатні до застосування у комплексі з еритроцитами. 

 


Медведцький Євгеній Белославович

Хірург, доктор медичних наук, професор. Один із співзасновників Національного інституту хірургії і трансплантології ім. О. О. Шалімова НАМН України.

 

Основні напрямки досліджень: вивчення патогенезу та проблем діагностики захворювань печінки, підшлункової залози та жовчовивідних шляхів, розробка методів спрямованого транспорту лікарських засобів.

 

Патенти: Спосіб моделювання панкреонекрозу (патент № 63226), Спосіб місцевого лікування венозних трофічних виразок (патент № 79462), Спосіб прогнозування інфекційних ускладнень, що виникають на фоні лікування (патент № 44070), Спосіб отримання еритроцитарних тіней для лікування запальних процесів у хворих з контамінаційною інфекцією та віл-інфікованих (патент № 24587), Спосіб суперселективної катетеризації артерій підшлункової залози у собак (патент № 49570),  Спосіб діагностики інфекції шлунково-кишкового тракту, викликаної helicobacter pylori (патент № 42200).

 


Пасічний Сергій Віталійович

Доктор технічних наук, професор.

 

Основні напрямки досліджень: ендопротезування, онкологія печінки, розробка методів спрямованого транспорту лікарських засобів, радіоактивність.

 

Патенти: Спосіб лікування хронічного вірусного гепатиту с (патент № 83468), Спосіб профілактики і лікування слухових, вестибулярних і рухових порушень з використанням пристрою-трубок силоксанових для калоричної вестибулярної стимуляції та дигідрокверцитину (патент № 106455), Пристрій для калоричної вестибулярної стимуляції (патент № 103268), Пристрій для лакримальної інтубації (патент № 89584), Спосіб очищення, дезінфекції і стерилізації ендоскопів та медичного інструментарію та установка для його здійснення “нерпа” (патент № 77051), Світловод для ендоваскулярної хірургії (патент № 67273), Носовий сплінт (патент № 52805), Пристрій для фіксації стінок лобної і верхньощелепної пазух (патент № 30432), Пристрій для пролонгованої балонної дилатації стравоходу (патент № 80458), Спосіб лікування кровотечі в стравоході, шлунку та дванацятипалій кишці (патент № 24675), Спосіб рентгенохірургічного лікування артеріовенозної ангіодисплазії кінцівок (патент № 15070), Спосіб комплексної регіонарної хронометрованої хіміотерапії злоякісних пухлин (патент № 75858), Кава-фільтр “восьминіг” (патент № 59132), Адаптивний пристрій для видалення тромбів і чужорідних тіл з кровоносних судин та порожнистих органів (патент № 73065), Тимчасовий кава-фільтр – тромбоекстрактор (патент № 57196), Спосіб термодеструкції пухлини розвилки дольових протоків печінки (патент № 52304), Спосіб лікування облітеруючого атеросклерозу (патент № 35428). 

 


Національний інститут хірургії і трансплантології ім. О. О. Шалімова НАМН України

Інститут був заснований у 1972 році. як Київський НДІ клінічної та експериментальної хірургії МОЗ України.

 

У 1993 році інститут був включений до складу Академії медичних наук України (АМНУ).

 

В 2000 році, рішенням Президиума АМНУ був реорганізований у Інститут хірургії і трансплантології.

 

У грудні 2006 року, постановою Кабінету Міністрів України, інституту було присвоєно ім’я О.О. Шалімова, а в липні 2007 року - указом Президента України надано статус “національного”.

 

Щорічно у клініці інституту проводиться понад 7 тисяч складних реконструктивних та високотехнологічних хірургічних втручань, результати яких відповідають рівню кращих медичних центрів світу, в поліклініці надається консультативно-діагностична допомога майже 25 тисячам громадян України. Крім того, спеціалістами інституту здійснюється близько 300 оперативних втручань в інших лікувальних установах України та на виїзді - за завданням відділу екстреної консультативної допомоги МОЗ України.

 

Понад 650 наукових винаходів інституту захищені патентами та впроваджені у практику. Технологія електрозварювання живих м’яких тканин, розроблена разом з науковцями Інституту електрозварювання ім. Є.О. Патона НАН України, не має аналогів у світі. Результати наукових досліджень послужили матеріалами для захисту 208 кандидатських та докторських дисертацій, понад 6 тисяч наукових статей, 104 монографій.

 

Офіційний сайт: https://www.surgery.org.ua/

 


Документи